Wybielanie zębów w domu jest możliwe! Jak to zrobić?

Wybielanie zębów w domu jest możliwe! Jak to zrobić

Każdy marzy o białych zębach. Niestety, niektóre pokarmy mogą pozostawiać na zębach dość trwały osad, którego trudno się pozbyć pomimo zachowania podstawowej higieny jamy ustnej. Dlatego też warto poznać domowe sposoby na białe zęby, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych. Jak się zabrać za wybielanie zębów w domu i o czym warto pamiętać, jeśli kuracja się powiedzie? Co na wybielanie zębów w domu powinniśmy wybrać w pierwszej kolejności? Więcej w artykule!


Nawigacja:

Jak wybielić zęby w domu skutecznie?

Praktycznie każda osoba, która zauważa u siebie żółty kolor na szkliwie, zastanawia się w jaki sposób można wybielić swoje zęby w domu. Bez konieczności udawania się bezpośrednio do specjalisty. Podstawową metodą jest zastosowanie produktów, które każdy ma w domu.

Skuteczne i stosowane od lat wybielanie zębów sodą

Jak wybielić zęby sodą? Najczęściej wygląda to w ten sposób, iż sodę miesza się ze standardową pastą do zębów lub olejem kokosowym. Taką pastą myje się zęby na co dzień, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu. Nie może to jednak trwać zbyt długo, ponieważ taka pasta ma mocne właściwości ścierne i może wpływać negatywnie na szkliwo.

Wybielanie zębów w domu z pomocą aktywnego węgla

To naturalne wybielanie zębów wynika z działania drobnych drobinek aktywnego węgla, pomimo tego, iż ma on czarny kolor. Tak samo jak w przypadku sody, węgiel należy wymieszać z pastą do zębów lub olejem kokosowym. Oprócz ścierania kamienia nazębnego, węgiel aktywny działa przeciwbakteryjnie.

Domowe sposoby na wybielenie zębów a olej kokosowy

Polega to na płukaniu jamy ustnej nierafinowanym olejem kokosowym. Następnie należy normalnie umyć zęby. Takie naturalne sposoby wybielania zębów wpływają korzystnie na stan całej jamy ustnej, a według niektórych źródeł także całego organizmu. Dlatego też jeśli ktoś chce mieć białe zęby domowe sposoby czasem okazują się niezastąpione.

Domowe wybielanie zębów można wspomóc owocami!

Potrzebna jest jedynie skórka od banana. Wystarczy regularnie przecierać zęby jej wewnętrzną stroną, by uzyskać bielsze zęby. Coraz częściej popularne jest również wybielanie zębów cytryną. Należy jednak pamiętać, że kwasy niszczą szkliwo zębów, dlatego tej metody należy używać ostrożnie. Warto bowiem pamiętać, że naturalne sposoby na wybielenie zębów w niektórych przypadkach niosą ze sobą niebezpieczeństwo wywołania nadwrażliwości.

Na szybkie wybielanie zębów domowe sposoby jednak nie zawsze są bardzo efektywne i wymagają czasu

Najłatwiej jest wybielić zęby stosując wyżej wymienione środki. Oprócz tego warto zainteresować się, jak powinna wyglądać dieta po wybielaniu zębów. Zazwyczaj zaleca się, by w miarę możliwości unikać barwiących produktów, takich jak wino, kawa czy mocna herbata. W niektórych przypadkach dopuszczalne jest picie napojów jedynie przez słomkę. Dlatego też wybierając domowe sposoby wybielania zębów warto mieć na uwadze fakt, iż często konieczne jest powtórzenie kuracji.

Jak wybielić zęby w domu w taki sposób, by efekt był szybszy?

Jeśli chodzi o wybielanie zębów domowe sposoby mogą okazać się jednak niewystarczające. Niekoniecznie jednak trzeba od razu szukać dentysty. Pomocne mogą okazać się paski wybielające do stosowania w domu, na przykład paski Hello White. Taki domowy sposób na wybielenie zębów jest zazwyczaj i szybszy, a często również bezpieczniejszy niż część metod podanych wyżej. Jak widać pytanie jak wybielić zęby domowym sposobem nie ma jednej odpowiedzi, jednak istnieją metody odpowiednie dla każdej osoby.

Źródła:

  1. Wybielanie zębów, Marcin Dolecki, Uno-Dental, 1998
  2. Gdy pacjent poprosi o holywoodzki uśmiech, Pawlik A., Chorciarek U., TPS 2005, 3, 1, 14–18.
  3. The Lazy Man’s Guide to Teeth Whitening, Kimberly Martin, Lulu Press, Inc, 2015, ISBN: 1329672658, 9781329672659

Dodaj komentarz