Sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne implanty: opinie, jak używać, czy warto

Sztuczne zęby tymczasowe: kosmetyczne implanty, które pomogą natychmiast zamaskować brakujący ząb

Tymczasowe kosmetyczne implanty to produkt pozwalający na szybkie, tanie i niezwykle proste przygotowanie sztucznych zębów samodzielnie w domu. Jedno opakowanie pozwala na uformowanie aż 10 implantów wielokrotnego użytku, które kształtem oraz kolorem przypominają prawdziwe, zdrowe zęby. Kupując kosmetyczne sztuczne zęby można w kilka minut odzyskać pewność siebie oraz cieszyć się pełnym, zdrowo wyglądającym uśmiechem.

Spis treści:

 1. Czym są sztuczne zęby (tzw. tymczasowe kosmetyczny implanty)?
 2. Kiedy można je stosować, aby zamaskować brak zęba?
 3. Opinie użytkowników i realne zalety stosowania w sytuacjach awaryjnych
 4. Jak przygotować taki sztuczny ząb przy wykorzystaniu granulek?
 5. Ewentualne przeciwwskazania

Czym są sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne?

Sztuczne zęby tymczasowe to produkt składający się z termoplastycznych, w pełni biodegradowalnych granulek, które po podgrzaniu w ciepłej wodzie można uformować na kształt zęba. Proces samodzielnego przygotowania sztucznego zęba jest bardzo prosty i nie trwa dłużej niż kilka minut. Duża liczba granulek zawartych w opakowaniu pozwala na uformowanie 10 implantów, które mogą być stosowane wielokrotnie.

Kosmetyczne tymczasowe implanty kosmetyczne wykonuje się z termoplastycznych granulek

Granulki, z których wykonuje się sztuczny ząb tymczasowy

Materiał, z którego wykonane są granulki kosmetyczne jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Warto podkreślić również, że tymczasowe implanty zębów są bardzo łatwe do samodzielnego założenia i ściągnięcia, dzięki czemu utrzymanie odpowiedniej higieny w jamie ustnej w trakcie ich stosowania nie stanowi najmniejszego problemu.

Kiedy stosować tymczasowe kosmetyczne implanty?

Kosmetyczne implanty zębów nie zastępują stomatologicznego wypełnienia ubytków zębowych, natomiast świetnie sprawdzą się w przypadku konieczności wypełnienia luki zębowej na czas planowanej imprezy lub innego spotkania towarzyskiego.

Zęby tymczasowe kosmetyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które straciły zęba w wyniku usunięcia stomatologicznego lub w trakcie nieszczęśliwego wypadku. Niezależnie od sytuacji kosmetyczne implanty są w stanie zapewnić tymczasową poprawę wizualną oraz sprawić, że brak zęba nie będzie widoczny dla innych osób. Jednocześnie dając nam czas na odpowiedni zabieg dentystyczny, dzięki któremu będziemy mogli profesjonalnie naprawić lukę w naszym uzębieniu.

Sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne implanty – zalety stosowania produktu

Sztuczne zęby tymczasowe to niezwykle korzystne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują szybkiego, ekonomicznego wypełnienia zęba, przygotowanego samodzielnie w domu. Na podstawie znajomości produktu oraz licznych pozytywnych opinii klientów, możemy wyróżnić następujące zalety kosmetycznych implantów:

 • Szybkie przygotowanie nowego zęba.
 • Wizualne uzupełnienie luki bez konieczności wizyty u dentysty.
 • Możliwość wielokrotnego użytku.
 • W zestawie znajdują się wszystkie materiały potrzebne do wykonania brakującego zęba.
 • Bardzo korzystna cena produktu wynosząca około 40 zł za opakowanie (i to jest absolutnie rewelacyjne).
 • Możliwość dopasowania koloru implantów do własnych zębów.
 • Tymczasowe implanty są w pełni bezpieczne i pozbawione toksycznych substancji.

Zresztą nie trzeba dużo pisać, wystarczy spojrzeć na same opinie na pierwszej lepszej aukcji w popularnym serwisie aukcyjnym:

Jak przygotować sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne implanty?

Kosmetyczne implanty są niezwykle łatwe do samodzielnego przygotowania. Aby przygotować ząb należy na początku umieścić około 10 granulek w ciepłej wodzie o temperaturze około 60 stopni.

Gdy masa powstała z granulek stanie się elastyczna oraz przezroczysta należy wyciągnąć ją z wody i uformować ząb o zadowalającym kształcie i rozmiarze. Warto podkreślić, że tak powstała atrapa zęba może być wykorzystana ponownie po wcześniejszym podgrzaniu i ukształtowaniu implantu.

W ten sposób można uzupełnić kilka brakujących zębów, natomiast należy pamiętać, że jeden implant powinien znajdować się pomiędzy dwoma zdrowymi zębami. Umieszczenie dwóch implantów obok siebie mogłoby skutkować szybkim odklejeniem się sztucznych zębów od powierzchni dziąseł.

Jakie są przeciwwskazania?

Należy podkreślić, że materiał, z którego wykonane są granulki należy do grupy plastików. Z tego względu sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne implanty nie powinny być stosowane przez osoby, które są uczulone na plastik. W przypadku wątpliwości co do występowania u danej osoby uczulenia na dany materiał należy wykonać próbę uczuleniową poprzez włożenie kilku granulek produktu do ust na kilka minut. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych należy zrezygnować ze stosowania implantów.

Kosmetyczne implanty zębów to produkt, który przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych klientów. Nie powinien być stosowany przez dzieci ze względu na ryzyko ewentualnego połknięcia i zakrztuszenia się.

Podsumowanie

Sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne to świetne rozwiązanie dla osób, u których brakujący ząb wywołuje poczucie wstydu i zmniejsza pewność siebie. Osoby, które zdecydowały się na zakup tymczasowych kosmetycznych implantów chwalą je za cenę, jakość oraz możliwość wykonania zębów samodzielnie. Wszelkie informacje oraz wskazówki dotyczące tego, jak dokładnie wykonać ząb oraz dopasować kolor implantu do własnych potrzeb znajdują się ulotce dołączonej do opakowania.

Dodaj komentarz