Paski do wybielania zębów – porównanie produktów

Paski do wybielania zębów – porównanie produktów

Kolor naszych zębów to nasza wizytówka i znak, że dbamy o siebie. Czasami natura nas nie rozpieszcza i nie mamy naturalnie pięknych, białych zębów, ale do czego są paski wybielające do zębów? Właśnie po to, aby pomóc ludziom, którzy codziennie zmagają się z problemem żółtych zębów, a chcą coś z tym zrobić! Chciałbym państwu przedstawić ranking; paski do wybielania zębów. Przedstawimy paski wybielające najskuteczniejsze, które są dostępne na rynku i wybierzemy zwycięzce. Tak, aby nasze zęby miały najlepszą kurację jaka jest dostępna. Dobre paski wybielające, to te, które pozwalają zauważyć efekty, a najlepsze paski wybielające, to te, które robią wrażenie! W sklepach do tego przeznaczonych, możemy znaleźć wiele ofert, które reklamują się jako najlepsze, a które paski wybielające najskuteczniejsze?


Nawigacja:

Jak donosi Portal abc Zdrowie, paski do wybielania zębów to obecnie jedna z najpopularniejszych metod wybielania zębów, będąca krokiem producentów dla osób zdecydowanie bardziej preferujących radzenie sobie z czyszczeniem zębów samodzielnie, domowymi metodami. Jednak które paski na zęby są najlepsze?

Paski do wybielania zębów – cena jako podstawowe kryterium

Jest to z pewnością czynnik, który wpłynie negatywnie, lub pozytywnie na odbiór naszych dzisiejszych konkurentów, czyli paski wybielające zęby! Zaraz się przekonamy!

Paski do wybielania na zęby Hello White

Do tego produktu podchodziłem sceptycznie, gdyż posiadają dziwnie niską cenę w stosunku do innych produktów tego typu. Moim zdaniem najlepsze paski wybielające na zęby Hello White, powiedziały “Hello” do moich żółtych zębów, które pojaśniały o kilka odcieni po 2 tygodniach od stosowania! Byłem w szoku i nastawiony na coś, co już spotkałem w innych tego typu produktach, np, Crest white, czy Rapid White i okazało się, że jedyne co mają ze sobą wspólnego, to “white” w nazwie. Co więcej, efekty widziałem już w trakcie stosowania, a przy tym, moje zęby po zakończeniu zabiegów, nie miały problemów z nadwrażliwością, czy zniszczonym szkliwem. Nie musiałem już więcej pytać znajomych o to, co zrobić, żeby mieć białe zęby. Te paski były po prostu fenomenalne. Paski wybielające biała perła od Hello White, to zdecydowanie numer 1 na rynku. A pisanie o plusach i minusach jest zbędne, gdyż ilość plusów jest już zaznaczona u góry. Jedynym minusem jest chyba to, że szybko znikają z półek sklepowych!

Otrzymałem niestety bardzo niepokojącą informację, że sprzedaż pasków Hello White została tymczasowo wstrzymana. Jak będzie wiadomo coś więcej, to uzupełnię ten wpis.

iBright – opinie i recenzja

Mówiąc szczerze, do produktu, jak do każdego z tego artykułu podszedłem z pewną dozą niepewności i rezerwą. Moje obawy okazały się jednak zupełnie nieuzasadnione. Producent zapewnia że wybielenie za pomocą znajdujących się 28 pasków wybielających ma nastąpić już po 5 dniach. Wiem, że może się to wydać całkiem nieprawdopodobne, ale rezultaty znacznego wybielenia zauważyłem już po 3 dniach stosowania. Zachęcony kontynuowałem kurację aż do 14 dnia i ciężko mi było uwierzyć w osiągnięte efekty, bo mając na uwadze inne tego typu produkty, zęby okazały właściwie tak wybielone jak zakłada producent w swojej ulotce. Biorąc pod uwagę osiągnięte przez produkt rezultaty – z całą świadomością stwierdzam, że iBright jest jednym z najlepszych środków wybielających na naszym rynku. Może produkt jest nieco droższy od pozostałych, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę osiągnięte rezultaty, cena okazuje się być zupełnie adekwatna do jakości.

Więcej o iBright znajdziecie na https://ibright.pl/

Rapid White

Reklamują się tym, że są ultracienkie, przeźroczyste i smakują jak mięta i rozjaśniają przebarwienia zaraz po aplikacji. Należy je nałożyć na zęby zgodnie z instrukcją. Same się rozpuszczą po 5-7 minutach, a dla najlepszego efektu, zabieg dwa razy dziennie, przez co najmniej 5 dni. Opinie klientów są podzielone. Dla jednych jest to produkt, który zrobił różnicę i poprawił ich jakość uśmiechu. Dla innych, jest to po prostu kolejny produkt, który dużo kosztuje (ok. 70 złotych), a efekty są mizerne. Łatwo można zaobserwować, że plusem na pewno jest dostępność, gdyż Rapid White możemy kupić w prawie każdej drogerii, i na tym chyba się kończy, gdyż lista minusów jest duża, a największą z nich, na co narzeka wiele klientów – silikonowe nakładki na zęby.

Flash Strips

 

Paski Flash Strips to kolejny produkt o teoretycznym działaniu wybielającym. Producent wyróżnia swój produkt jako niezawierający szkodliwy nadtlenek azotu. Ciężko jednak znaleźć informacje co do pozostałych składników owych pasków, co może nam dać do myślenia, czy może nie ma czegoś więcej do ukrycia. Przejdźmy jednak do cześć testowej. Paski teoretycznie wykonane były w sposób staranny, nie miały tendencji do zsuwania się podczas kuracji, jednak najważniejszy element , czyli efekt po zastosowaniu okazał się wręcz niezauważalny. Brak jakiejkolwiek poprawy, bo nie mówię tu o zapewnianych przez producenta, dyskwalifikuje go jako produkt wybielający zęby, a jeżeli dodamy do tego wahającą się z nieznanych powodów od około 13 do 40 zł cenę, ciężko jest znaleźć jakikolwiek powód dla którego warto kupić ów produkt.

Bright White

Następnym testowanym produktem są paski wybielające Bright White. Według zapewnień producenta paski te należy zakładać na około 30 minut, czas trwania stosowania wynosi 14 dni. Liczba dni kuracji zgadza się z liczbą pasków w opakowaniu, których jest 28 (po 14 na część górną i dolną). Bright White wykazuje średnią wygodę użytkowania, paski od czasu do czasu przemieszczają się na zębach. Według słów producenta efekty powinny być widocznie już od pierwszego stosowania, ja jednak zauważyłem delikatne wybielenie pod koniec kuracji. Efekty są dalekie od zapewnianych i w żadnej mierze nie usatysfakcjonowały mnie, na plus należy jednak zaliczyć cenę bo ta nie wydaję się być wygórowana, ponieważ w zależności od źródła zakupu, waha się od 20 do 30 złotych, po co jednak wydawać pieniądze na coś co nie działa?

Crest White

Ponownie jak u poprzednika – White w nazwie, daję nam nadzieję, na to, że nasze zęby będą chociaż o dwa odcienie bielsze! Producenci reklamują Crest White jako produkt, który zapewnia 100% skuteczności. Te paski wybielające na zęby są drogie i na pewno nie tak skuteczne jak zapewnia producent, a klienci tylko nas w tym upewniają. Wybielają zęby, ale przy tym powodują nadwrażliwość i jak już wcześniej wspomniałem, są drogie, a więc mamy tutaj więcej minusów niż plusów.

Cristal White

Paski wybielające o nazwie Cristal White mogą przykuć naszą uwagę nie tylko ładnie wyglądającym pudełkiem ale i również i ceną, kosztują bowiem około 20 zł co plasuje je jako jedne z najtańszych na rynku. Po sugerowanych 14 dniach testów produkt przyniósł mizerne efekty, co więcej wystąpiła nadwrażliwość, a efekt wybielenia okazała się wręcz niewidoczny. Za cenę 20 złotych chyba nikt nie powinien spodziewać się spektakularnych rezultatów, jednak wygląd zębów po 14 dniach nie zmienił się właściwie w ogóle. Paski te można zaliczyć zatem do nieskutecznych.

Diamond Smile

Po nazwie produktu (diamentowy uśmiech) i stosunkowo wysokiej cenie, bo około 80 złotych za 14 dniową kurację, moglibyśmy się spodziewać naprawdę dobrych rezultatów. Rzeczywistość okazała się jednak odmienna, i tak jak w przypadku większości nawet tańszych pasków wybielających, po 14 dniach kuracji nie zauważyliśmy nadspodziewanych rezultatów. Co prawda zęby po 10 dniach kuracji w pewien sposób się wybieliły, efekt ten jednak nie utrzymał się zbyt długo i po zakończeniu stosowania zaczęły powracać do swojej pierwotnej barwy. Produkt wydaje się być zdecydowanie za drogi w stosunku do jego nikłych właściwości wybielających.

Glorysmile

Glorysmile to reklamowany jako profesjonalny system wybielania który ma przynieść zaskakujące rezultaty już od pierwszych dni po jego zastosowaniu. Efekty te zapewnić ma zawarty w nim ostatnio bardzo popularny aktywny węgiel i olej kokosowy. Paski te, jak w przypadku większości im podobnych należy stosować przez 14 dni. Rezultaty powinny być widocznie już po pierwszych dniach stosowania. Dodatkowo, Cena też nie wydaje się być wygórowana gdyż za 14 dniową kurację zapłacimy około 35 złotych. Przechodząc do meritum, stosowanie okazało się dość niewygodne ponieważ paski często odrywały się i zmieniały swoją pierwotną pozycje na zębach.
Efekt po 14 dniach okazał się niezadowalający ponieważ zęby pozostały właściwie w swojej naturalnej barwie przed zastosowaniem preparatu.

Podsumowując – czy warto zdecydować się na paski wybielające?

Jak stosować produkty do wybielania, to tylko te skuteczne. Więc oczywiście, że tak warto! Zwłaszcza, że jest to coraz popularniejsza forma dbania o nasze szkliwo. Niezwykle ważne jest jednak to w jaki sposób używamy takiej formy wybielania. Często słyszmy pytania o to w jaki sposób w ogóle zacząć, ale odpowiedź jest na nie banalnie prosta. Wszystkie instrukcje mamy dołączone do ulotki, którą otrzymujemy wraz z zakupionym produktem. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to nic skomplikowanego i każdy sobie z tym poradzi, a taki zabieg dziennie zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Źródła:
  1. Wybielanie zębów żywych, Wagner L., Małkiewicz K., Med Tour Press International, 2006, ISBN: 83-87717-11-8
  2. Contemporary Esthetic Dentistry – E-Book, George A. Freedman, Elsevier Health Sciences, 2011, ISBN: 0323088236, 9780323088237
  3. How To Cure Yellow Teeth, Owen Jones

Dodaj komentarz