Najlepsza pasta wybielająca zęby – porównanie produktów

Najlepsza pasta wybielająca zęby – porównanie produktów

Poszukiwanie właściwej pasty do zębów nie jest wcale tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku środków do pielęgnacji zębów znajdziemy tak wiele specyfików, że nawet gdybyśmy chcieli sprawdzić wszystkie po kolei – i tak na to wszystko nie wystarczy nam czasu, ani pieniędzy. Wszystkim, którzy stoją przed dylematem znalezienia sprawdzonej i bezpiecznej pasty do wybielania zębów – polecamy nasz ranking. Mamy nadzieję, że niejednego konsumenta naprowadzi na odpowiedni trop w kierunku poszukiwań zarazem niedrogich i skutecznych środków do ochrony zębów.
Nawigacja:

Dobra pasta do wybielania zębów wcale nie musi stanowić ogromnego kosztu

Przyczyn pożółknienia zębów jest naprawdę wiele, a jednym z najbardziej powszechnych powodów jest niewłaściwa dieta i higiena. Na szczęście współczesna medycyna oferuje równie wiele rozwiązań, które bez problemu poradzą sobie z waszym problemem. Najbardziej powszechną metodą jest oczywiście stosowanie dobrej pasty do zębów. Wiele osób błędnie myśli jednak, że dobra pasta musi kosztować naprawdę wiele.

Dobra pasta wybielająca a zawartość składników aktywnych

Nie cena ma tutaj znaczenie, ale przede wszystkim skład surowcowy. Bezpieczna dla zębów, najlepsza pasta do wybielania zębów ma w swoim składzie zachowane proporcje pomiędzy składnikami naturalnymi, a chemicznymi. To jest recepta na to, by wybierana przez nas pasta do wypróbowania spełniła całkowicie swoje zadanie. Jeśli w cudzym mniemaniu najlepsza pasta wybielająca zęby nie pozostawi w naszym przypadku dobrego wrażenia – może być to znak, że pora rozejrzeć się za innymi metodami wybielania. Na szczęście, takowych nie brakuje.

Najlepsza pasta do zębów wybielająca – ranking produktów

  1. Przeprowadziliśmy szereg badań, wypróbowując określone typy past wybielających. Skutki były dość różne. Większość ankietowanych narzekała na zbyt intensywne przebarwienia po kawie, herbacie i innych napojach. Pierwszą pastą, jaką przetestowano na potrzeby badania, była pasta do wybielania zębów Opalescence. W gronie dziesięciu osób poddającym się testom past tylko trzy były zadowolone z rezultatu tej pasty. W pozostałych przypadkach efekt wybielenia był ledwie widoczny, zmieniło się może pół tonu w odcieniu zębów.
  2. Kolejna pasta do zębów wybielająca całą powierzchnię koron, jaką zastosowano na czas badań to specyfik o nazwie Yotuel. Jej konsystencja przypomina bardzo żele wybielające, obecne w wielu zestawach nakładkowych, dostępnych w aptekach. Efekt działania, jaki przyniosła ta pasta wybielająca do zębów, był średnio zadowalający. W większości przypadków zęby były bielsze o dwa tony, ale gołym okiem dało się zauważyć, że można jeszcze osiągnąć lepszy efekt. Niestety, dodatkowe ilości pasty oraz częstsze mycie zębów nie pozostawiały głębszego efektu śnieżnej bieli.
  3. Kolejna pasta wybielająca zęby to specyfik Supersmile. Jak na pastę do zębów jest dość drogi – kosztuje ponad 80 złotych. Po kilkakrotnym umyciu zębów dało się odczuć długotrwałe odświeżenie w ustach, ale kolor zębów wciąż pozostawiał wiele do życzenia.

A co jeśli wybielająca pasta do zębów nie da zadowalających efektów?

Jeśli wybielająca pasta do zębów markowej firmy nie radzi sobie z naszymi przebarwieniami na zębach, może być to oznaka, że potrzeba nam bardziej fachowego i skutecznego środka, gdzie substancja wybielająca powinna mieć dłuższy kontakt z powierzchnią naszych zębów. Na wybielanie zębów pasta nie zawsze się sprawdzi, a częstotliwość substancji wybielające z powierzchnią zębów ma spore znaczenie. Paski wybielające Hello White, nakładane nawet na kilka godzin – działają bardzo dyskretnie i szybko. Dzięki nim nie traci się czasu na nadmierne spędzanie czasu w łazience, ze szczoteczką w dłoni.

Źródła:

  1. Stomatologia estetyczna w praktyce klinicznej, Marc Geissberger, Urban & Partner, Wrocław, 2012, ISBN: 9788376096902
  2. Toothpaste: From Start to Finish, Tanya Lee Stone, Blackbirch Press, 2001, ISBN: 1567114814, 9781567114812

Dodaj komentarz