Jak wybielić zęby na długie i trwałe lata?

Jak wybielić zęby na długie i trwałe lata

Każdy z nas chciałby mieć piękne, zadbane i białe zęby. Niektórym z naturalnych przyczyn nie zawsze jest to dane. Dlaczego, mimo wszelkich starań, nierzadko mycia zębów po kilka razy w ciągu dnia, niektórzy wciąż mają problem, by uzyskać bielsze zęby? Odcień kości oraz ich pochodnych u każdego z nas jest inny i różne zęby reagować będą na zastosowanie kosmetycznych specyfików w odmienny sposób. Jeśli zastanawiacie się, co na wybielenie zębów w praktyce okazać się może najskuteczniejsze, mamy dla Was kilka rozwiązań, których zastosowanie warto rozważyć na drodze poszukiwań środka idealnego.


Nawigacja:

Jak wybielę zęby, aby cieszyć się efektami przez długie lata

Zastanawialiście się już, co wybiela zęby najlepiej w warunkach domowych? Jak wspomina Poradnik Zdrowia, na nasze zęby wpływa bardzo wiele czynników jak dieta, uzależnienia, które mogą przyczyniać się na przykład do ich zżółknienia. Mówiąc krócej, wybielanie to nie tylko środki chemiczne w formie nakładek czy pasków, ale również preparaty ziołowe, dostępne w licznych aptekach oraz sklepach internetowych. To, jak oraz czym najlepiej wybielić zęby, z pewnością podpowiedzą Wam także Wasze mamy oraz babcie, znawczynie tradycyjnych metod z czasów, gdy o dobrej paście do zębów mogliśmy tylko pomarzyć. Stare rozwiązania nigdy się nie dezaktualizują, są tylko unowocześniane na miarę współczesnych czasów.

Naturalne wybielanie zębów

Informacje na temat tego, czym wybielić zęby w kwestii domowych metod znajdziecie także w licznych poradnikach oraz artykułach internetowych. Do stworzenia preparatów domowych można zastosować między innymi cytrynę, szałwię, rumianek, miętę oraz wiele innych naturalnych surowców. Wiele osób ceni sobie także wybielanie zębów kurkumą. Soda to także często wybierany produkt. Skarby natury pozwalają znaleźć drogę idealną do tego, jak mieć białe zęby bez ryzykowania ich delikatnej struktury. Z zastosowaniem preparatów naturalnych nie będzie zdzierało się szkliwo. Struktura zębów nie będzie bezpardonowo osłabiana przez zły dobór środków. Na skuteczne wybielanie zębów wpływ ma także częstotliwość stosowania wybranych preparatów.

Dzisiejsze sposoby na wybielenie zębów łączą w sobie metody tradycyjne i nowoczesne, dzięki temu jak najbardziej zwiększają swoją skuteczność działania. Dobry sposób na białe zęby to także paski wybielające znanych firm. Mimo zawierania środków chemicznych, są w pełni bezpieczne dla naszej jamy ustnej!

Czy warto stosować specjalne paski wybielające?

Skuteczny sposób na wybielenie zębów to nie tylko pasta, którą każdego dnia czyści się jamę ustną. Jeszcze skuteczniejsze i szybkie wybielanie zębów osiągnąć można wtedy, gdy do działania codziennego pasty czyszczącej dochodzą jeszcze paski wybielające, zakładane najczęściej na noc, gdy jesteśmy już po kolacji i udajemy się spać. Paski wybielające (np. bardzo skutecznej marki Hello White) są w stanie zmienić ton nawet niektórych martwych zębów. Generalnie wybielanie martwego zęba wymaga nieco większego zachodu, niż tradycyjne metody. Skuteczne wybielanie martwych zębów może być przeprowadzone przez fachowego stomatologa. Jeśli poziom martwicy zęba jest duży, trzeba umieścić środek wybielający w jego wnętrzu. Tylko taka metoda na wybielanie zęba martwego może przynieść określone efekty. Środki stosowane na wybielenie tylko od zewnętrznej strony martwe zęby mogą rozjaśnić w sposób nieznaczny, ledwie widoczny.

Źródła:
  1. Stomatologia estetyczna, Zabiegi minimalnie inwazyjne, Avijit Banerjee, Danuta Borczyk, Millar Brian J., Edra Urban & Partner, Wrocław 2016, ISBN: 9788365373540
  2. Teeth Whitening Quick Tricks For A Beautiful Smile, Get Digital World, Get Digital World, 2018, ISBN: 1387836072, 9781387836079

Dodaj komentarz